Zone Awards

Zone Awards

The AVA created the Zone Awards in 2005. One of the main purposes of the Zone program is to encourage more AVA Recognized Competitions. The nation is set up into seven zones at this time, and is designed to expand as more clubs join the AVA and as our sport grows. Scores are derived from any zone which holds at least three AVA recognized competitions within a prescribed time period. Currently the prescribed time is from January 1st to December 31st. Zone Awards are given out at the Annual AVA Banquet, which is usually the first full weekend in March. Watch the AVA Blast for information on the Annual Convention and Awards Banquet.

 

Zone 1 – Alaska, Hawaii, Idaho, Montana, Nebraska, North Dakota, Oregon, South Dakota, Washington, Wyoming
Zone 2 – Northern California, Northern Nevada
Zone 3 – Arizona, Southern California, Southern Nevada, Utah
Zone 4 – Colorado, Kansas, New Mexico, Oklahoma, Texas
Zone 5 – Alabama, Arkansas, Illinois, Indiana, Iowa, Kentucky, Louisiana, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Ohio, Tennessee, Wisconsin
Zone 6 – Connecticut, Delaware, Maine, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, New York, Pennsylvania, Rhode Island, Vermont
Zone 7 – Florida, Georgia, Maryland, North Carolina, South Carolina, Virginia, West Virginia

 

Click on the links below to view the Zone winners for each year.

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska)
GOLD – none eligible
SILVER – none eligible
BRONZE – Erin Tinney, DevonWood
COPPER – Kelsey Drewry, DevonWood
TROT – Marquita Buffum, Emerald City
PRELIMINARY TROT – none eligible

ZONE 2 (California, Nevada, Utah and Arizona)
GOLD – Mari Inouye, Mt. Eden
SILVER – Ali Williams, Woodside
BRONZE – Kimberly Palmer, Half Moon Bay
COPPER – Elizabeth Ioannou, Mt. Eden
TROT – Christine Flock, Woodside
PRELIMINARY TROT – Tessa Divita, Woodside

ZONE 3 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD – none eligible
SILVER – none eligible
BRONZE – none eligible
COPPER – none eligible
TROT – none eligible
PRELIMINARY TROT – none eligible

Zone 4 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
GOLD – none eligible
SILVER – none eligible
BRONZE – none eligible
COPPER – none eligible
TROT – none eligible
PRELIMINARY TROT – none eligible

Zone 5 (Maine, New Hampshire, Vermont, Assachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Deleware)
GOLD – none eligible
SILVER – none eligible
BRONZE – none eligible
COPPER – none eligible
TROT – none eligible
PRELIMINARY TROT – none eligible

Zone 6 (West Virginia, Virginia, North Carolia, South Carolina, Georgia and Florida)
GOLD – none eligible
SILVER – Elizabeth Brigham, Great Falls
BRONZE – Cate Thomas, Silver Star
COPPER – Alexis Albright, Blue Star
TROT – Lexie Spohn, In Step
PRELIMINARY TROT – Katharine Tupitza, Topaz

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska)
GOLD – none eligible
SILVER – none eligible
BRONZE – Stephanie Caldwell, Devonwood
COPPER – Suvi Mirka, DevonWood
TROT – Sydney Dexter, Flying Star
PRELIMINARY TROT – Samantha Caldwell, DevonWood

ZONE 2 (California, Nevada, Utah and Arizona)
GOLD – Megan Benjamin, Mt. Eden
SILVER – Tisa Dobin, FACE
BRONZE – Elizabeth Ioannou, Mt. Eden
COPPER – Julia Plungy, Woodside
TROT – Katrina Nibbi, Woodside
PRELIMINARY TROT – none eligible

ZONE 3 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD – none eligible
SILVER – none eligible
BRONZE – none eligible
COPPER – none eligible
TROT – none eligible
PRELIMINARY TROT – none eligible

Zone 4 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
GOLD – none eligible
SILVER – none eligible
BRONZE – none eligible
COPPER – none eligible
TROT – none eligible
PRELIMINARY TROT – none eligible

Zone 5 (Maine, New Hampshire, Vermont, Assachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Deleware)
GOLD – none eligible
SILVER – none eligible
BRONZE – none eligible
COPPER – none eligible
TROT – none eligible
PRELIMINARY TROT – none eligible

Zone 6 (West Virginia, Virginia, North Carolia, South Carolina, Georgia and Florida)
GOLD – none eligible
SILVER – Katie Gieschen, Vaulting Visions
BRONZE – Clair Lo. Mt. Tabor
COPPER – none eligible
TROT – none eligible
PRELIMINARY TROT – none eligible

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska)
GOLD – none eligible
SILVER – Danielle Rynning, Cascade
BRONZE – Jessica Berman, Emerald City
COPPER – Sydney Dexter, Flying Star
TROT – Allison Mitchell, Mt. Rainier

ZONE 2 (California, Nevada, Utah and Arizona)
GOLD – Elizabeth Osbourne, Woodside
SILVER – Elizabeth Ioannou, Mt. Eden
BRONZE – Karey Markham, Creekside
COPPER – Makayla Clyne, Mt. Eden
TROT – Kate Morse, Mt. Eden

ZONE 3 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD – none eligible
SILVER – Rachel Bublitz, Golden Gate
BRONZE – Kelly Moore, Golden Gate
COPPER – none eligible
TROT – Ian Fram, Albuquerque

Zone 4 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
GOLD – none eligible
SILVER – Brooke ruggles, Countryside
BRONZE – none eligible
COPPER – Lauren Berger, Michigan
TROT – Katie Barrett, Fiddlers Green

Zone 5 (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Deleware)
GOLD – none eligible
SILVER – none eligible
BRONZE – none eligible
COPPER – none eligible
TROT – none eligible

Zone 6 (West Virginia, Virginia, North Carolia, South Carolina, Georgia and Florida)
GOLD – Elizabeth Brigham, Great Falls
SILVER – Ted Dapper, Mt. Tabor
BRONZE – none eligible
COPPER – none eligible
TROT – Miranda Marcantuno, Vaulting Visions

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska)
This Zone did not hold 3 AVA recognized competitions

ZONE 2 (California, Nevada, Utah and Arizona)
GOLD – Mary McCormick, Mt. Eden
SILVER – Alexandra Thrasher, Mt. Eden
BRONZE – Tasha Thorner, Mt. Eden
COPPER – None eligible
TROT – Emily Rose, Brookside

ZONE 3 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD – Nicole Czyzewski, Golden Gate
SILVER – Kelly Moore, Golden Gate
BRONZE – Mikalah Bowman, Golden Gate
COPPER – Rebecca Madden, Mile-High
TROT – Dena Madden, Mile-High

Zone 4 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
GOLD – None eligible
SILVER – Ruthann Goodrich, Agape
BRONZE – Lauren Berger, Blue Sky
COPPER – Katie Barrett, Fiddlers Green
TROT – Jena Riedel, Agape

Zone 5 (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Deleware)
GOLD – Annalise VanVranken, Shooting Stars
SILVER – Stephanie Harris, Image
BRONZE – Annie Young, Shea Rose
COPPER – None eligible
TROT – None eligible

Zone 6 (West Virginia, Virginia, North Carolia, South Carolina, Georgia and Florida)
This Zone did not hold 3 AVA recognized competitions

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska)
GOLD – None eligible
SILVER – Jamie Wantland, Warm Beach.
BRONZE -Alexandria Jaynes, Warm Beach
COPPER – Kiernan Hull, Ecco Ridge
TROT – Kalli Roberts, Warm Beach

ZONE 2 (California, Nevada, Utah and Arizona)
GOLD – Florence Rubinger, Silver Bay
SILVER -Laura Jassowski, Silver Bay
BRONZE – Rebecca Herrara, Valley View
COPPER – Matthew Schubert, Vaulters del Sol
TROT – Melissa Cox, Riding Academy

ZONE 3 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD – None eligible
SILVER – Rachel Bublitz, Golden Gate.
BRONZE – Haley Hanson, Albuquerque
COPPER – Sydney Poole, Mile High
TROT – Chaselyn Hanson, Albuquerque

Zone 4 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
This Zone did not hold three AVA recognized competitions

Zone 5 (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Deleware)
This Zone did not hold three AVA recognized competitions

Zone 6 (West Virginia, Virginia, North Carolia, South Carolina, Georgia and Florida)
GOLD – Elizabeth Brigham, Great Falls.
SILVER – Annie Young, Shea-Rose
BRONZE None eligible
COPPER – Anna Thomas, Balance
TROT – Logan Arnold, Falconwood

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska)
GOLD – Jamie Wantland, Warm Beach
SILVER – Kelsey Drewry, BrookWood
BRONZE – Regina Thompson, Mountain Wind
COPPER – Portia Jeronimo, Ecco Ridge
TROT – Camille Birch, Cascade, now Warm Beach

ZONE 2 (Northern California, Northern Nevada)
GOLD – Mary McCormick, Mt. Eden
SILVER -Kyra McCarty, Mt. Eden
BRONZE – Grace Robinson, Pacific Coast
COPPER – Michelle Guo, Mt. Eden
TROT – Katherine Salisbury, Woodside

ZONE 3 NEW ZONE (Southern California, Southern Nevada, Utah, Arizona)
GOLD – Lindsay Anderson, Diamond Bar
SILVERNone eligible
BRONZE – Rachel Herrera, Valley View
COPPER – Lauren Horton, The Riding Academy
TROT – Noelle Esselborn, The Riding Academy

ZONE 4 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD None eligible
SILVER – Mikalah Bowman, Golden Gate
BRONZE – Courtney Madden, Mile-High
COPPER – Sydney Poole, Mile-High
TROT – Mara Coe, Golden Gate

Zone 5 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
This Zone did not hold three AVA recognized competitions

Zone 6 (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Deleware)
This Zone did not hold three AVA recognized competitions

Zone 7 (West Virginia, Virginia, North Carolia, South Carolina, Georgia and Florida)
GOLD – Elizabeth Brigham, Great Falls.
SILVER – Annie Young, Shea-Rose
BRONZE – Shayla Keating, Great Falls
COPPER – Rachel Olinick, Shea Rose
TROT – Molly Grace Thornton, Falconwood

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska)
GOLD – Anna Erickson, Warm Beach
SILVER – Ryan Barbee, Warm Beach
BRONZE – Hadessah Rynning, Warm Beach
COPPER – Juliette Cimetiere, Beau Soleil
TROT – Courtney Cavinaw, Warm Beach

ZONE 2 (Northern California, Northern Nevada)
GOLD – Mary McCormick, Mt. Eden
SILVERNone eligible
BRONZENone eligible
COPPERNone eligible
TROT None eligible

ZONE 3 NEW REGION (Southern California, Southern Nevada, Utah, Arizona)
GOLD – Kelsey Trainor, Diamond Bar
SILVERNone eligible
BRONZE – Kelley Hecker, Diamond Bar
COPPER – Emily Coolidge, Diamond Bar
TROT – Desiree Clark, Lompoc

ZONE 4 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD – Nicole Czyzewski, Golden Gate
SILVER – Leah Coe, Golden Gate
BRONZE – Rhiannon Arney-Schultz, Golden Gate
COPPER – Hana Mason, Mile-High
TROT – Kaileah Hawk-Lowenstein, Albuquerque

Zone 5 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
This Zone did not hold three AVA recognized competitions

Zone 6 (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Deleware)
This Zone did not hold three AVA recognized competitions

Zone 7 (West Virginia, Virginia, North Carolia, South Carolina, Georgia and Florida)
GOLD – Elizabeth Brigham, Great Falls.
SILVER -Stephanie Harris, Image
BRONZENone eligible
COPPER – Irena Shaffer, Mt. Tabor
TROT – Sydney Morgan, Blue Star

ZONE CHAMPION – HORSE
This award was begun last competition season and continues for this year. All horses in each zone are eligible for the Zone Champion award. However, they must compete at a minimum of three AVA Recognized Competitions within their home zone, and must receive a minimum of three “Horse of the Year” votes from the respective AVA Judges at those competitions.
This year there was only one horse who could meet the above criteria: That horse is none other than Great Falls’ rock solid canter horse, PETE. Congratulations!

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska)
GOLD – Anna Erickson, Warm Beach
SILVER – Juliette Cimitiere, Beau Soleil
BRONZE – Olivia Soter, Brookwood
COPPER – Cosma Davis, Brookwood
TROT – Haylie Johnson, Warm Beach

ZONE 2 (Northern California, Northern Nevada)
GOLD – Mary McCormick, Mt. Eden
SILVER -Ruby Robinson, Pacific Coast
BRONZE – Janie Salisbury, Woodside
COPPER – Kristen Kuhn,, Woodside
TROT – Tessa Belardi, Mt. Eden

ZONE 3 (Southern California, Southern Nevada, Utah, Arizona)
GOLD – Kelsey Trainor, Diamond Bar
SILVER – Nicholas Cox, Diamond Bar
BRONZE – Kelley Hecker, Diamond Bar
COPPER – Haley Brant, The Riding Academy
TROTNone eligible

ZONE 4 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD – Kristy Nicolo, Golden Gate
SILVER – David McIntyre, Albuquerque
BRONZE – Anya Dushinski, Golden Gate
COPPER – Mara Coe, Golden Gate
TROT – Copalli Quinones, Albuquerque

Zone 5 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
GOLD None eligible
SILVER – Leoni Schmidt, A Vaulting Connection
BRONZE – Melinda Hammond, Sunshine
COPPER – Anita Fraser, Free Fall
TROT – Haley Kohn Agape

Zone 6 (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Deleware)
This Zone did not hold three AVA recognized competitions

Zone 7 (West Virginia, Virginia, North Carolia, South Carolina, Georgia and Florida)
GOLD – Elizabeth Brigham, Great Falls.
SILVER – Stephanie Harris, Image
BRONZE – Anna Brooks Thomas, Great Falls
COPPER – Molly Grace Thornon, Falconwood
TROT – Claudia Thornton, Falconwood

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska)
GOLD – Anna Erickson, Warm Beach
SILVER – Portia Jeronimo, BrookWood
BRONZE – Cosma Davis, BrookWood
COPPER – Maya Lawliss, BrookWood
TROT – Izzy Pioli, Above and Beyond

ZONE 2 (Northern California, Northern Nevada)
GOLD – Elizabeth Ioannou, Mt. Eden
SILVER – Siddartha Kreaden, Woodside
BRONZE – Audrey Kiernan, Woodside
COPPER – Miki Yang, Woodside
TROT – Lena Nicoletti, Woodside

ZONE 3 (Southern California, Southern Nevada, Utah, Arizona)
GOLD – None eligible
SILVER – Nicholas Cox, Diamond Bar Country
BRONZE – Melissa Cox, Riding Academy
COPPER – Haley Brant, Riding Academy
TROT – Nicole Doty, Riding Academy

ZONE 4 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD – Nicole England-Czyzewski, Golden Gate
SILVER – Hana Mason, Golden Gate
BRONZE – Mara Coe, Golden Gate
COPPER – Haley Smith, Golden Gate
TROT – Melanie Ford, Mile-High

Zone 5 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
GOLD – None eligible
SILVER – Melinda Hammond, Sunshine
BRONZE – Melinda Muzzey, A Vaulting Connection
COPPER – Andrea Markiewicz, Sunshine
TROT – Gemma Ryu, Cedar Lodge

Zone 6 (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Deleware)
This Zone did not hold three AVA recognized competitions

Zone 7 (West Virginia, Virginia, North Carolia, South Carolina, Georgia and Florida)
GOLD – Elizabeth Brigham, Great Falls
SILVER – Katelyn Berube, Image
BRONZE – Kate Shaffer, Mt. Tabor
COPPER – Morgan Smith, Great Falls
TROT – Helen Mills-Selch, Blue Star

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska) GOLD – None eligible
SILVER – Samantha Fehr, Above and Beyond
BRONZE – Cosma Davis, BrookWood
COPPER – Bianca Herres, Above and Beyond
TROT – Abigail Hunter, Redwing

ZONE 2 (Northern California, Northern Nevada)
GOLD – None Elegible
SILVER – Bodhi Hall, Mt. Eden
BRONZE – Tessa Belardi, Mt. Eden
COPPER – Amanda Gilbert, Morning Star
TROT – Lauren Hubbell, Surf City

ZONE 3 (Southern California, Southern Nevada, Utah, Arizona)
GOLD – None eligible
SILVER – Nicholas Cox, Diamond Bar
BRONZE – Alexis Trojanowski, Diamond Bar
COPPER – Kara Crowley, L.A. Equestrian
TROT – Kayla Cabanting, Diamond Bar

ZONE 4 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD – Leah Coe, Blue Creek
SILVER – Hana Mason, Golden Gate
BRONZE – Carlee Heger, Mile-High
COPPER – Kileen Miller, Defy Gravity
TROT – Caitlyn Mendik, Golden Gate

Zone 5 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
GOLD – None eligible
SILVER – Melinda Hammond, Sunshine
BRONZE – Isabelle Erickson, A Vaulting Connection
COPPER – Emily Miedema, A Vaulting Connection
TROT – Becca Greenberg, Cedar Lodge

Zone 6 (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Delaware)
This Zone did not hold three AVA recognized competitions

Zone 7 (West Virginia, Virginia, North Carolina, South Carolina, Georgia and Florida)
GOLD – Stephanie Harris, Image
SILVER – Erich Rohrer, Silver Moon
BRONZE – Elizabeth Phelps, Great Falls
COPPER – Helen Mills-Selch, Triangle
TROT – Michele Metzger, Triangle

ZONE 1 (Washington, Oregon, Idaho, Montana, Wyoming, North Dakota, South Dakota, Nebraska, Hawaii and Alaska) GOLDNone eligible
SILVER – Rachel Cathro, Cascade
BRONZE – Izzy Pioli, Above and Beyond
COPPER – Clementine Cimetiere, Beau Soleil
TROT – Kristen Hayenga, Redwing

ZONE 2 (Northern California, Northern Nevada)
GOLD – Kristen Kuhn, Woodside
SILVER – Quinn Bohrer-Hughes, Tambourine
BRONZE – Holly Kuhn, Woodside
COPPER – Stephanie Gee, Woodside
TROT – Samantha Podoll, Morning Star

ZONE 3 (Southern California, Southern Nevada, Utah, Arizona)
GOLDNone eligible
SILVER – Hana Mason, Encore Equestrain
BRONZE – Jace Brooks, Technique Equestrian
COPPER – Nicole Doty, Los Angeles Equestrian
TROT – Beyhan Unan, Los Angeles Equestrian

ZONE 4 (Colorado, New Mexico, Texas, Kansas and Oklahoma)
GOLD – Caroline Shubert, Mile High
SILVER – Haley Smith, Mile High
BRONZE – Jim Roedel, Mile High
COPPER – Melanie Ford, Mile High
TROT – Hallie Dudley, Hope Reins

Zone 5 (Minnesota, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Arkansas, Louisiana, Indiana, Michigan, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabama and Mississippi)
GOLDNone eligible
SILVER – Ahmad Finney, Cedar Lodge
BRONZENone eligible
COPPER – Abigail Gilchrist, Hilltop Farms
TROT – Capri Schmidt, Northern Lakes

Zone 6 (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland and Delaware)
This Zone did not hold three AVA recognized competitions

Zone 7 (West Virginia, Virginia, North Carolina, South Carolina, Georgia and Florida)
GOLD – Stephanie Harris, Image
SILVER – Erich Rohrer, Silver Moon
BRONZE – Elizabeth Phelps, Great Falls
COPPER – Helen Mills-Selch, Triangle Equestrian
TROT – Charlotte Brown, Triangle Equestrian